Άκρως εντυπωσιακή στο πέρασμά της από τη Ραχούλα, η Αναγέννηση Φ.

Η Αναγέννηση Φαρσάλων επέστρεψε με επιβλητικό τρόπο στις νίκες καθώς έκανε… «περίπατο» στην έδρα της Ραχούλας την οποία και κέρδισε με σκορ 3 – 5.

Οι «κόκκινοι» κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το «καλημέρα» της αναμέτρησης καθώς μόλις στο 9′ ο Παλαμίδας άνοιξε το σκορ. Μάλιστα με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Κουκουτής έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Ζαγγανάς έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ σημειώνοντας το 0 – 3. Το πάρτι του πρώτου ημιχρόνου ολοκληρώθηκε στο 45′ όταν ο Γιάννης Αρβανιτοζήσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 0 – 4.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-4 με τους Σταμουλάκη αρχικά στο 63′ ενώ ο Μεταλλούλης δύο λεπτά αργότερα πέτυχε το 2 – 4. Οι παίκτες του κ. Θεοχαρόπουλου έδειξαν ότι δεν είχανε διάθεση για περαιτέρω παιχνίδια και τρία λεπτά αργότερα ο Γιαχνής πέτυχε το 2 – 5.

Το μόνο που κατάφερε η Ραχούλα ήταν να μειώσει στο τελικό 3-5 με τέρμα του Βλησσαρούλη στις καθυστερήσεις.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Ζάντζας, Ρούμπας, Αρβανιτοζήσης Γ., Μαλέσκα, Μπουλάρι Μουτκανάς (83′ Θεοχαρόπουλος), Πατσιούρας, Γιαχνής (83′ Σιούτογλου), Παλαμίδας Ν., Κουκουτής (67′ Τέμα), Ζαγγανάς Κ.(74′ Κούμρια).