«Άλωσε» και τη… Μελόγουστα η Ακαδημία Τυρνάβου!

Ακάθεκτη συνεχίζει η Ακαδημία Τυρνάβου, μιας και επικράτησε του Μεσοχωρίου εκτός έδρας με 1 – 0 για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά έφθασε τους σαράντα εννέα πόντους, ενώ η ομάδα του Χάρη Νούσια έμεινε στους είκοσι οκτώ βαθμούς ύστερα και από αυτή την αγωνιστική. Στο 15ο λεπτό ο Γαλάρας απείλησε από θέση βολής και η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπερνάρντο.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 86ο λεπτό, η Ακαδημία «χαμογέλασε» και πέτυχε το 0 – 1, χάρη σε τέρμα του Θωμά Στάμου με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ έξι λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε από τον κ. Στάικο ο Μητούλας με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Βέβαια, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με τους Γκαραβέλη, Τσιάρα και Μαρκούγια για να σημειώσουν κάποιο τέρμα, όμως το 0 – 1 ήταν το τελικό σκορ.

Τέλος, ο πρόεδρος του Μεσοχωρίου, Δημήτρης Καρακώστας συγχαίρει τη διαιτητική τριπλέτα για τις αποφάσεις που είχε στο σημερινό παιχνίδι με την Ακαδημία Τυρνάβου.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Φράντζας, Μητούλας, Χαράλαμπος, Μαρκούγιας (85′ Αλιπρασίτης), Τσιάρας, Γκαραβέλης, Καλογιάννης (82′ Καραγιάννης), Δαούλας, Λέτσιος, Μούσιος.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Παπαχατζής Β., Κουβεντάρης, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Μπάκος Κ. (81′ Μπουζούκας), Στάμου, Παπαχατζής Ι., Λόζος, Γαλάρας (58′ Τόσκα), Κατσαβός (86′ Παπαδόπουλος).