Άναψε… «φωτιά» ο Καρβούνης!

Χάρις στο γκολ του Γιάννη Καρβούνη, ο Αετός Αμυγδαλέας πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη με 1 – 0 και έφερε σε πολύ δύσκολη θέση την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Οι γηπεδούχοι και νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, με αυτούς τους τρεις βαθμούς που πρόσθεσαν έφτασαν συνολικά τους 38 και την 6η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη για τη Νέα Πολιτεία φαίνεται πως η διαδικασία των πλέι άουτ είναι αναπόφευκτη, καθώς κατέχει την 15η θέση με 20 βαθμούς.

Ο Αετός Αμυγδαλέας ήταν αυτός που δημιούργησε τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, δυνατό σουτ του Γιάννη Αντωνόπουλου, όμως είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην «επανάληψη» και ενώ οδεύαμε προς το τέλος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν το πολυπόθητο γκολ και να πάρουν τη νίκη. Στο 85ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Γιώργος Καρβούνης με πλασέ μέσα από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 1 – 0.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός, Ευαγγελούλης, Πολύζος, Πρίφτης, Ανδριανόπουλος (71′ Κουρούκας), Καρβούνης, Υφαντής, Δημητρέλης (78′ Χατζηϊωαννίδης), Αντωνόπουλος, Πίρε (89′ Σκούπρας).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Σιάρκος, Χασιώτης, Παπαμάνος, Αλεξανδρής (89′ Σκόμπας), Βενέτης, Μπέτσης, Τζουμάκης, Κυριάκος, Φούντας.