Άνετα για… άνοδο!

Ο Δαμασιακός δίχως να δυσκολευτεί ιδιαιτέρως, επικράτησε με 4 – 1 της Δόξας Ραχούλας και πλησίασε τις θέσεις που φέρνουν την… άνοδο!

Συγκεκριμένα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας 45 βαθμούς, την ώρα που ο 3ος Φιλοκτήτης Μελιβοίας έχει μόλις δύο βαθμούς παραπάνω. Όσον αφορά τη Δόξα Ραχούλας, κατέχει την 13η θέση με 31 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Καρατζιόλη και η μπάλα κατέληξε στο κάθετο δοκάρι της εστίας.

Όμως στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει αντίπαλου γκολκίπερ και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Ο Δαμασιακός βέβαια δεν σταμάτησε εκεί.

Και στο 36′ ο Αλέξανδρος Μόκας με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, με σουτ ο Αντώνης Μηταλούλης, μετά από ωραία πάσα του Μιχάλη Θεοχαρούλη, η Ραχούλα μείωσε σε 2 – 1.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 71′. Τετ – α – τετ ο Δημήτρης Γκόγκουρας το οποίο όμως απέκρουσε ο Δημήτρης Μιγδάνης. Για να έρθει δύο λεπτά αργότερα για τον Δαμασιακό με κεφαλιά ο Θοδωρής Τσιάλτας, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Καρατζιόλη, να κάνει το 3 – 1.

Το τελικό 4 – 1 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος στο 89ο λεπτό του αγώνα.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Καρατζιόλης (80′ Καλογιάννης), Οικονόμου (30′ λ.τ. Λέτσιος Γ.), Λέτσιος Κ., Τιούτιος, Τσιάλτας, Λέτσιος Στ., Μόκας, Λούτσος Στ. (70′ Δούκας). Ραπτοτάσιος

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Αλεξούδης, Θεοχαρούλης, Τζανακούλης, Βλησαρούλης, Σκάκος Β., Γκόγκουρας, Αθανασούλης, Κόλλιας (65′ Μηταλούλης), Αργυρακούλης, Ευαγγέλου (55′ Σκάκος Κ.), Καζάνι.