Άνετα η Έλαφος!

Με μία εύκολη επικράτηση συνέχισε η Έλαφος Αγιάς, καθώς νίκησε με 4 – 1 τη Λάρισα ’88 για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας.

Μάλιστα όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Τον «χορό» των γκολ άνοιξε στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης ο Ηλίας Σφέτος με πλασέ από θέση βολής. Ενώ στο 65΄με σουτ έξω από τη περιοχή ο Μανώλης Καρανικόλας διπλασίασε τα τέρματα της Ελάφου.

Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς. Όταν ο Ρένος Τσαντζαλής με ένα δυνατό σουτ βολ – πλανέ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Οι φιλοξενούμενοι με τη σειρά τους κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά στο 80΄με πλασέ του Ζαχαρούλη.

Ωστόσο στο 85ο λεπτό του παιχνιδιού η Έλαφος με κοντινή προβολή του Ρένου Τσαντζάλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1. Μάλιστα οι παίκτες του Μάνου Καρανικόλα είχαν και δοκάρι με τον Σάββα Παπάζογλου με το 4 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Να τονίσουμε πως ήταν άριστη η διαιτησία του κ. Καραθάνου και των βοηθών του, σύμφωνα με τα όσα ανέφερε ο τεχνικός της Ελάφου Αγιάς.

Έλαφος Αγιάς (Μάνος Καρανικόλας): Νίκου, Αλλαράι, Παπάζογλου, Στάτος, Ντάρης, Μάνδαλος, Τσαντζάλης, Τζίκας Γ., Σφέτσος, Καρανικόλας, Κούκος.

Λάρισα ’88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Τούρλας (80′ λ.τ. Ηγούμενος), Γεράνης, Ψωμιάδης, Ντάμαλης, Διαμαντής (75′ Ζαχαρούλης), Ναστούδης, Μπέρμπερης, Βουλγάνης, Μπουφίκος, Καψάλης (50′ Κωνσταντίνου Β.), Τζαφάλιας.