ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 2016 - 2017 - ΕΝΕΔΚΑΔΑ

Άνετα η Ακαδημία Αχιλλέως!

Δίχως να συναντήσει σθεναρή αντίσταση, η Ακαδημία Αχιλλέως επικράτησε εντός έδρας του Άρη Διλοφου με τελικό σκορ το 4 – 2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «καθαρίσουν» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Η αρχή έγινε στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τσιτσικλής με σουτ από καλή θέση «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Ενώ πέντε λεπτά αργότερα η Ακαδημία Αχιλλέως «χτύπησε» ξανά, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Μησαηλίδη και κεφαλιά του Καψιώχα διπλασίασε τα τέρματά της. Μάλιστα στο 37ο λεπτό, ο Τσιτσικλής πάσαρε για τον Καψιώχα και αυτός με προβολή έκανε το 3 – 0.

Οι παίκτες του Άρη Παπαγεωργίου ήταν ασταμάτητοι και πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα. Στο 41΄ο Τσιτσικλής έβγαλε ακόμη μία ασσίστ, αυτή τη φορά για τον Χρόνη, που με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο δεύτερο ημίχρονο στο τελικό 4 – 2.

Ακαδημία Αχιλλέως (Άρης Παπαγεωργίου): Ευθυμιάδης, Γιαννούλας, Σπυρόπουλος, Δημακόπουλος, Ψαρογιώργος, Τσάτσος, Καψιώχας, Χρόνης (50′ Πέτσος), Μουστάκας (75′ Παπακωνσταντίνου), Μησαηλίδης, Τσιτσικλής (80′ Ζαφειρούλης).