Άνετα οι Καλαρρύτες!

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησαν στη Λάρισα ’88 οι Καλαρρύτες, οι οποίοι επικράτησαν εκτός έδρας με το ευρύ 1 – 5.

Από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Τζαφάλιας έβγαλε τη σέντρα και ο Μάρκος Βιλανάκης με κεφαλιά, «άνοιξε» γρήγορα το σκορ για την ομάδα του.

Η συνέχεια είχε τον ίδιο ρυθμό. Και στο 13ο λεπτό, ο Άγγελος Βιλανάκης με όμορφο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδα του. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης εφτά λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο τέρμα, με δυνατό σουτ, κάνοντας το 0 – 3.

Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ, χάρις σε σουτ του Κώστα Βούλγαρη. Όμως στο 40′ οι Καλαρρύτες πέτυχαν ακόμη ένα γκολ, αυτή τη φορά με σουτ του Σακογιάννη, ο οποίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 4.

Τον επίλογο της αναμέτρησης «έγραψε» στο 90ό λεπτό, ο «συνήθης ύποπτος» στο εν λόγω ματς, ο οποίος με πλασέ, σημείωσε χατ – τρικ, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό 1 – 5 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Λάρισα ΄88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Γεράνης, Διαμαντής, Σδράλης (46′ Παζιάνας), Λεωνιδάκης, Κωνσταντίνου Β. (65′ Γκαφάλιας), Γαλατσίδας, Φύλογλου, Βουλγάνης, Σταυράκης, Μακρυγιάννης, Ζαχαρούλης (65′ Σκουλίδης).

Α.Ο. Καλαρρύτες (Κώστας Ρεντούμης): Παπαζήσης, Σαμπάνης, Μουστάκας (46′ Τζουβάρας), Βιλανάκης Χ., Βιλανάκης Ι., Βιλανάκης Γ. (72′ Τσιρογιάννης), Ιορδανίδης, Βιλανάκης Ν., Βιλανάκης Άγγ., Σακογιάννης (75′ Δημητρόφ), Βιλανάκης Μ.