Άνετα το Μελισσοχώρι!

Καμία αντίσταση δεν βρήκε απέναντι στο Αρμένιο το Μελισσοχώρι, όπου και επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4 – 0 για την 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, η ομάδα του Ηλία Αράπη συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας συγκεντρώσει μέχρι τώρα, είκοσι τρεις βαθμούς, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Δημήτρη Αντωνόπουλου παραμένει στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μέχρι τώρα, μόλις ένα βαθμό.

Στο 8ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζής απείλησε για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, όμως η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών του δοκαριού του Καραδημήτρη, ενώ στο 25ο λεπτό ο Μπακόλας με σουτ από πλεονεκτική θέση έκανε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Εννέα λεπτά μετά, το συγκρότημα του Ηλία Αράπη πέτυχε το δεύτερο του τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Ζαφειρίου με σουτ έξω από τη περιοχή, ενώ στο 47ο λεπτό το Μελισσοχώρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, με σκόρερ τον Δημόπουλο.

Τέλος, ο Νούσιας βρήκε δίχτυα για τέταρτη φορά στο χθεσινό παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους στο 84ο λεπτό και έτσι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δόξα Αρμενίου (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Κωστόπουλος, Σπανός, Γιαννούχος, Γκόντα, Μπόλκας, Καψούρης, Παπανικολάου (70′ Ξέρας), Καμπανάς (75′ Χατζόπουλος), Φρατζέσκο (80′ Νανούλης).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης (80′ λ.τ. Ζούμπος), Βαλώζος Β., Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Λώζος, Χατζής, Λιάγκας, Δημόπουλος (60′ Νούσιας), Ζαφειρίου, Βογιατζής, Μπακόλας (70′ Σδράλης Αλ.).