Άνετη και… ωραία η Ανάβρα!

Η Προοδευτική Ανάβρας με ένα γκολ στο πρώτο και δύο στο δεύτερο ημίχρονο, έκαμψε την αντίσταση της Ομόνοιας, επικρατώντας της με 3 – 0.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Κουτσούκη φρόντισαν να δείξουν τις… «ορέξεις» τους από νωρίς. Χάνοντας τεράστια να προηγηθούν στο 19΄. Ο Άγγελος Κορδαλής σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σπύρος Μπαρούτζας σημάδεψε το κάθετο δοκάρι στη φάση του αγώνα!

Το… «κακό» τρίτωσε για τους γηπεδούχους στο 38΄όταν ο Άγγελος Κορδαλής για μία ακόμη φορά με σουτ, σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Η «επιβράβευση» όμως δεν άργησε να έρθει, διότι στο 40΄ο Αντώνης Γκαραλιάκος με σουτ έκανε το 1 – 0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανάβρα «κλείδωσε» το ματς. Καθώς πρώτα στο 61΄ο Άγγελος Κορδαλής, μετά από πάσα του Γιώργου Μπούρα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0 και έπειτα στο 74΄ο Γιώργος Μπούρας με σουτ από πλάγια θέση διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Μπαρούτζας (60′ λ.τ. Παρλάντζας), Μαλλιάρας, Μαλαχτάρης, Κατσιούλης, Μπασιανάς, Ντελής (85′ Ζαχαράκης), Γκιόσι (76′ Νικολάου), Γκαραλιάκος, Κορδαλής, Μπούρας.