Άνετος και ωραίος ο Παναγροτικός, 5 – 0 τον Λαρισαϊκό!

Το απόλυτο συνεχίζει να διατηρεί στον 2ο Όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας ο Παναγροτικός Νίκαιας, κερδίζοντας και τον νεοφώτιστο στη κατηγορία, Λαρισαϊκό με το εμφατικό 4 – 0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη των «πρασίνων» του Βαγγέλη Μπρισίμη ήταν ο Φάσσας που κατάφερε να σκοράρει μία φορά και να μοιράσει άλλα τρία τέρματα.

Ο «χορός» των τερμάτων για τους γηπεδούχους άνοιξε πολύ νωρίς στο παιχνίδι και μόλις μέχρι το 12′ οι γηπεδούχοι είχαν «κλειδώσει» την υπόθεση… «τριπόντου», προηγούμενοι ήδη με 3 – 0.

Μόλις στο 5ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Φάσσα και κεφαλιά του Σώκου, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Στο 7ο λεπτό μετά από γύρισμα του Καραφέρια, ήταν η σειρά του Φάσσα να χριστεί σκόρερ για το 2 – 0.

Ενώ στο 12ο λεπτό μετά από κόρνερ του Φάσσα, ο Σώκος βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με παλσέ στη κίνηση για το 3 – 0. Και το πρώτο μέρος δεν τελείωσε εκεί.

Στο 39′ ο Φάσσας κέρδισε πέναλτι από τον Πατέτσο και ο Παπακώστας που ανέλαβε την εκτέλεση του, δεν δυσκολεύτηκε να μετουσιώσει το πέναλτι στο 4 – 0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Το τελικό σκορ, 5 – 0, διαμόρφωσε στο 90′ ο Πανδρεμένος με σουτ μέσα από τη περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκουντίκα.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης Δ., Γεωργόπουλος, Πανδρεμένος, Παπακώστας, Σώκος (46′ Γκατζούλης), Φάσας, Χουσενάι, Αετόπουλος (55′ Νικολακούλης), Γκουντίκας, Καραφέριας (75′ Μπαλανίκας).