ΒΑΜΒΑΚΟΥ 2015 - 2016 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Άνετος & ωραίος!

Ο Ατρόμητος Βαμβακούς φιλοξένησε για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας τη Δόξα Υπέρειας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 3 – 0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και να τις μετουσιώσουν σε γκολ με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα. Όταν από σέντρα του Μακρή, ο Φλώρος με πλασέ σε κενή εστία «άνοιξε» το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι παίκτες του Χρήστου Ανδρεόπουλου δεν έριξαν το ρυθμό «καθαρίζοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης, νέα σέντρα του Μακρή, αυτή τη φορά για τον Βότση, ο οποίος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Τον επίλογο της αναμέτρησης, ήρθε να τον γράψει ο Βόπης, όταν από κόρνερ του Μακρή και πάλι, με πλασέ στη κίνηση νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0 για τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Βαλαώρας, Βότσης, Γκούνης (70′ Λούκουτος), Μπερσιάνης, Μακρής, Κεσέογλου, Βόπης, Φλώρος (75′ Μορφογιάννης), Τασιόπουλος, Αζάς (80′ Αρσενόπουλος), Ξυνογαλάς.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης, Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης, Τραμπάκουλας (60′ Καλφόγλου), Ποτόσογλου, Τσακαβίτης (65′ Τσιούρης), Γκατζόγιας, Τσακουρίδης, Κουρμπάτι, Σικαλιάς, Μαργαριτόπουλος (70′ Κοτσίλης).