Άνετο πέρασμα για το Ελευθεραί στο Μεσοχώρι

Με τους τρεις βαθμούς από το Μεσοχώρι έφυγε το Ελευθεραί, μιας και τα «λιοντάρια» κέρδισαν την ομώνυμη ομάδα με 3 – 0 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη πανηγύρισε τη δεύτερη διαδοχική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας κι έτσι έφθασε είκοσι οκτώ βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα από το παιχνίδι αυτό και παρέμειναν στους έξι πόντους.

Στο 12ο λεπτό η μπάλα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία Καλφούντζου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μεσοχωρίου, ενώ στο 20ο λεπτό ο Θέμης Παιδής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε μπροστά στο σκορ το Ελευθεραί. Πέναλτι που κέρδισε ο Κολοβός από τον Κουζιώνη.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με το 0 – 1 υπέρ των φιλοξενουμένων, ενώ στο 70′ και στο 87ο λεπτό ο Ηλίας Καλφούντζος με δύο δικά του γκολ πέτυχε το 0 – 2 και 0 – 3 και διαμόρφωσε έτσι το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες στιγμές στο ματς για να πετύχουν γκολ με πιο χαρακτηριστικές αυτές των Βαγγέλη Θεοδώρου, Μασρί και Θέμη Παιδή…

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκαν οι Ηλίας Κουζιώνης και Θοδωρής Μουσιάρης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες προς το πρόσωπο του κ. Καραγιάννη.

Μάλιστα, οι άνθρωποι του Μεσοχωρίου εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Καραγιάννη, τόσο για την απόφαση του πέναλτι στο 20ο λεπτό, όσο και για τις δύο κόκκινες κάρτες που δέχθηκε η ομάδα στο παιχνίδι με το Ελευθεραί.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Πατσιτός Δ., Καλογιάννης, Μουσιάρης, Καρατζιόλης, Μούσιος (46′ Φράντζας), Καρακώστας, Μαρκούγιας (65′ Καραγιάννης), Τσιάρας, Καραμάνος, Κουζιώνης, Αλιπρασίτης (67′ Πατσιτός Ν.).

Α.Ο. Ελευθερών (Δημήτρης Δανιλούλης): Μόσιαλος, Βασιλόπουλος (60′ λ.τ. Καρβούνης), Μάστορας, Δάσσιος, Κολοβός, Χατζής Γ., Θεοδώρου (72′ Κουτσοδόντης), Καραγκιόζης (70′ Ανυφαντής), Καλφούντζος, Μασρί (80′ Θανάς), Παιδής.