«Άσσος» από ημίχρονο…

Ο Δαμασιακός επικράτησε του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων με  1 – 0, σκορ που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

Μετά από αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι, έφτασαν συνολικά τους 16 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ισοβαθμούν στην 3η θέση μαζί με το Ελευθεραί (που αγωνίζεται αύριο 30/10) και τους Γόννους. Από την άλλη οι Άγιοι Ανάργυροι είναι στην 13η θέση με 7 βαθμούς.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Καζάκη ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, σουτ του Αλέξανδρου Μόκα, απέκρουσε ο Νίκος Παυλόπουλος και στην επαναφορά ο Στέλιος Λούτσος από κοντά έκανε το 1 – 0.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έλεγχαν τον ρυθμό και προσπάθησαν να διαφυλάξουν το υπέρ τους σκορ. Και τα κατάφεραν παρά τη χαμένη ευκαιρία του Ατρομήτου με τον Πασχάλη Μπακαρτζή. Έτσι το 1 – 0 έμεινε μέχρι το τέλος με τον Δαμασιακό να πανηγυρίζει.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Γκάτας, Μπακαΐμης, Ντόκος, Οικονόμου (86′ Καλογιάννης), Λέτσιος Γ. Λέτσιος Κ., Τσιάλτας, Ραπτοτάσιος (70′ Δούκας), Μόκας, Λούτσος, Λέτσιος Στ. (87′ Καρατζιόλης).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιώργος Παπαντωνίου): Παυλόπουλος, Παύλου, Παναγιώτου, Γκούγκλας (75′ Ευαγγέλου), Κατσογιάννης, Τσιφλίζογλου, Μούμος, Ρουμελιώτης, Τίκας (46′ Δήμος (80′ λ.τ. Γαδιτσάκης)), Αμαρλαριώτης, Μπακαρτζής.