«Άστραψαν» και… «βρόντηξαν» τα Δελέρια

Την δεύτερη τους νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, πανηγύρισαν στην Αστραπή Δελερίων το μεσημέρι της Κυριακής κόντρα στην Νίκη Μιχαήλ με 2 – 0. Τα γκολ ένα σε κάθε ημίχρονο οι Πικρός και Δράμης.

Τους 6 βαθμούς και στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα «σκαρφάλωσε» η Αστραπή Δελερίων μετά από αυτό το επιτυχές αποτέλεσμα, αφήνοντας καθηλωμένη στους 10 βαθμούς την Νίκη Μιχαήλ, ρίχνοντάς την παράλληλα στην 6η θέση του Ομίλου.

Με την συμπλήρωση ενός ημιώρου… μπάλας ο Πικρός ήταν εκείνος που κέρδισε τον κίπερ της Νίκης Μιχαήλ, Γραβάνη για το 1 – 0, με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Στην επανάληψη και λίγο πριν από το φινάλε της αναμέτρησης (88′), ο Δράμης με το στήθος έσπρωξε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για δεύτερη και τελευταία φορά στην αναμέτρηση, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τσίτσα.

Αστραπή Δελερίων (Τάκης Γκαρλέμος): Ντιντόκας, Σπαρτής (65′ Γκαμπέτας), Καραδήμος, Κουτίνας, Τσιλοφίτης Ευθ. (75′ Τσιλοφίτης Δ.), Κερκένης, Δράμης, Γκαραλής, Τσίτσιας, Πικρός (70′ Βογιατζής), Γκατζούλης.

Νίκη Μιχαήλ (Ζήσης Γεράσης): Γραβάνης, Μήλιος, Παπακωνσταντίνου (80′ Κουρσοβίτης), Ραπτόπουλος Κ., Κουτσάκης, Καραφύλλης, Καραναστάσης, Κωφός, Μπιζιώτας (60′ Παπαπολυμέρου), Μερτζανίδης (46′ Μπρόζος), Κατσιάνας, Μπατζογιάννης.