Άσχημη ήττα για τον Απόλλωνα Λάρισας

Το τέταρτο αρνητικό σερί αποτέλεσμα πήρε ο Απόλλων Λάρισας στη 18η αγωνιστική της Super League 2, όπου ηττήθηκε από τα Χανιά με σκορ 0 – 1.

Με δέκα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσε το παιχνίδι στη Φιλιππούπολη η ομάδα του Αριάν Μπελά, μετά και την αποβολή του Άγγελου Καρατάσιου στο 42′, ενώ το μοναδικό γκολ στον αγώνα πέτυχε ο Σουντουρά στο 78ο λεπτό.

Το τέταρτο τους τρίποντο μακριά από την έδρα τους πανηγύρισαν τα Χανιά… Σ΄ότι έχει να κάνει με το ματς η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ήταν αυτή, που μπήκε καλύτερα με συνέπεια να έχει μία καλή στιγμή στο 9΄ με τον Κάσσο.

Η απάντηση από πλευράς Απόλλωνα ήρθε στο 14΄, με το σουτ του Νούσιου το οποίο και μπλόκαρε εύκολα ο Κουτζαβασίλης. Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με συνέπεια να μην υπάρξουν άλλες αξιόλογες φάσεις στο ματς. Στο 42΄ η ομάδα του Άριαν Μπελά έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Καρατάσιου.

Ωστόσο παρά το αριθμητικό μειονέκτημα των γηπεδούχων, δεν άλλαξε κάτι στο σκορ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη οι Κρητικοί μπήκαν πιο αποφασισμένα στο ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια 52΄ και στο 65΄ να έχουν δύο ευκαιρίες με τους Κουσκουνά και Κάσσο, προκειμένου να ανοίξουν το σκορ…

Ότι δεν κατάφεραν σε εκείνο το χρονικό σημείο οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη, το πέτυχαν στο 78΄, με το δυνατό σουτ του Σουντουρά να καταλήγει στα δίχτυα του Γκέκα και να κάνει το 0 – 1.

Από το σημείο εκείνο και μετά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διαχειριστούν με επιτυχία το υπέρ τους σκορ, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα.