Άφησε δύο ακόμη βαθμούς στο Ναρθάκι, η Α.Ε. Βουναίνων

Δεύτερη σερί ισοπαλία (1 – 1) για τη πρωτοπόρο του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, Α.Ε. Βουναίνων, που άφησε δύο βαθμούς πριν από την επιστροφή της από το Ναρθάκι.

Πάρα τη νέα ισοπαλία, το συγκρότημα του Θοδωρή Στεργιάδη έμεινε στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας με 14 βαθμούς, ενώ το Ναρθάκι έφτασε τους 4 και παρέμεινε στα χαμηλά βαθμολογικά «στρώματα» της κατηγορίας.

Η ομάδα του Ναρθακίου προηγήθηκε στο σκορ χάρις σε κεφαλιά του Σπανού μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Νίκος Βράκας εκτέλεσε φάουλ και ο Βασίλης Σπανός με κεφαλιά κέρδισε τον Μπιμπλιτζή για το 1 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση στο γκολ του Α.Ο.Ν. στο ίδιο λεπτό, αλλά του δευτέρου ημιχρόνου. Σκόρερ, ο Κώστας Ξαφάρας στο ντεμπούτο του στην επιστροφή του στην Α.Ε. Βουναίνων.

Στο 90’+2′ ο κ. Βασιλός έβγαλε δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα στον Ηλία Μερτζανίδη, αφήνοντας τα Βούναινα με αριθμητικό μειονέκτημα για τα τελευταία… δευτερόλεπτα του αγώνα.

Α.Ο. Ναρθακίου (Δημήτρης Δανιλούλης): Ζεϊμπέκης, Βαρελάς, Κατσικόπουλος, Νταγιάκης, Σπανός, Νάκος (75′ Αρσενόπουλος), Τσαπέπας, Δημακόπουλος, Καψιώχας, Βράκας, Καραβαγγέλης.

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Στεργιάδης): Μπιμπλιτζής, Μερτζανίδης, Νταναβάρας, Βλησαρούλης, Ξαφάρας, Χριστοδούλου, Θανασιάς (78′ Τριτόπουλος), Τσανάς, Δαλαμπύρας, Ελευθέρογλου, Ρουμελιώτης.