Έβαλε και πάλι την υπογραφή του!

Ο Αποστόλης Ταρταμπούκας βρίσκεται σε «δαιμονιώδη» φόρμα και το απέδειξε ακόμη μία φορά στο σημερινό παιχνίδι, εκεί όπου σκόραρε δύο φορές και η Δόξα Αργυροπουλίου κέρδισε τον ΠΟΕ στην έδρα της με σκορ 2 – 1!

Οι «κιτρινόμαυροι» φιλοξένησαν στο γήπεδο τους τον σύλλογο της Ελασσόνας στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής και κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρους σκορ με δύο τέρματα του έμπειρου υψηλόσωμου επιθετικού στο δεύτερο μέρος κι έτσι να πανηγυρίσουν το «3χ3» στο φετινό πρωτάθλημα!

Με τον τρόπο αυτό, η ομάδα του Αλέκου Παγκαρλιώτα συνεχίζει απτόητη τη προσπάθεια της κι ενώ βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας με εννέα βαθμούς! Αντίθετα, το συγκρότημα του Δημήτρη Μπουκουβάλα έμεινε στους τρεις βαθμούς και στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα και στο 44ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Μπόντε πέτυχαν το 0 – 1, «άνοιξαν» το σκορ και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.

Στην επανάληψη όμως, ο Αποστόλης Ταρταμπούκας πήρε από το χέρι τους γηπεδούχους και με δύο δικά τους τέρματα έδωσε στη Δόξα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αρχικά, στο 70ο λεπτό με διαγώνιο σουτ ο υψηλόσωμος επιθετικός κέρδισε τον Βαγγέλη Γούπο κι έφερε το ματς στα ίσια, ενώ την ολική ανατροπή σημείωσε στο 89ο λεπτό και πάλι με εξίσου ωραίο σουτ από πλεονεκτική θέση.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Ζάχος, Περήφανος, Καφφές, Τσένος, Σαΐτης (78′ Μπαχτσιβάνος Αστ.), Κυρίτσης (90+2′ Τσίτσιας), Ταρταμπούκας, Κόκορας, Γκαραγκούνης (89′ Βογιατζής), Τσιάγκος.

ΠΟΕ (Δημήτρης Μπουκουβάλας):  Γούπος, Μπούσιας, Νταμπώσης, Μπόντε (80’ Μπαρλαγιάννης), Γελαλής (65΄Μπούνα), Περτζιόνι, Κυρίτσης Θ. Κυρίτσης Γ., Παναγιώτου (75΄Καραμάνος), Παπαχρήστος, Ματούλας.