Έγειρε τη πλάστιγγα ο Σφέτσος!

Ο Αλέκος Σφέτσος πέτυχε το νικητήριο τέρμα της Ένωσις Μελίας, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 2 – 1 του Χείμαρρου Μαρμαρίνης.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Όταν στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Μητροδήμου από θέση βολής δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για τη Μελία.

Οι φιλοξενούμενοι από τη πλευρά τους «απάντησαν» στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 50′ ο Δημήτρης Πικούλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Μάλιστα η Μαρμαρίνη είχε και δύο δοκάρια με τον Σαμαρά.

Όμως η Μελία ήταν αυτή που ευτύχησε να πετύχει κι άλλο τέρμα. Στο 75′ ο Αλέκος Σφέτσος με σουτ από πλεονεκτική θέση, βρήκε στόχο και σκόραρε, δίνοντας με αυτόν τον τρόπο τη νίκη στην ομάδα του με το τελικό 2 – 1.

Ένωσις Μελία (Βαγγέλης Τάχος): Τζήμας, Καλόγηρος (60′ Αγγελακόπουλος Χρ.), Παπαγεωργίου (75′ Νταλαμπύρας), Γαρυφαλλόπουλος, Ντινούλης, Νεράτζης, Σφέτσος Αλ., Σφέτσος Κ., Μπατζογιάννης, Μητροδήμος (88′ Γαρυφαλλόπουλος Κ.), Καββαδίας.