Έγιανε τις πληγές της με Κατσαμάγκα!

Τα χαμόγελα στη θέση τους επέστρεψαν στη Δήμητρα Γιάννουλης, που μετά την εντός έδρας ήττα με 1 – 0 από τα Βούναινα την 3η Αγωνιστική, σήμερα, στη 4η Αγωνιστική επικράτησαν με 2 – 1 του Κισσάβου Συκουρίου και ανέκαμψαν βαθμολογικά, «σκαρφαλώνοντας» στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εννέα πλέον οι βαθμοί της Γιάννουλης, έναντι επτά του Κισσάβου Συκουρίου που έμεινε στην πέμπτη θέση της σχετικής βαθμολογίας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Παναγιώτης Κατσαμάγκας. Ήταν το 12ο λεπτό όταν ο νεαρός επιθετικός πήρε το ριμπάουντ της άστοχης προσπάθειας του Γιώργου Μάτου, το σουτ του οποίου βρήκε στο δοκάρι της εστίας του Συκουρίου και στην επαναφορά από κοντά πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα της Δήμητρας.

Ο Γιώργος Μάτος μάλιστα στο 25′ από θέση τετ – α – τετ πλάσαρε άουτ, αδυνατώντας να πετύχει τέρμα.

Στην επανάληψη και με την επανέναρξη της αναμέτρησης, ο Παναγιώτης Κατσαμάγκας, μετά από ασσίστ του Πουρνάρα, πλάσαρε από μέσα δεξιά, σωστά για το 2 – 0 των γηπεδούχων.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο σκορ στο 65′ με τον Κωνσταντίνο Τζιούρα με πλασέ από πλεονεκτική θέση.

Οι άνθρωποι του Συκουρίου διαμαρτύρονται έντονα για μία περίπτωση πέναλτι σε φάση στο 90ο λεπτό, καθώς όπως ισχυρίζονται οι ίδιοι, η μπάλα βρήκε σε χέρι ποδοσφαιριστή της Γιάννουλης και κακώς δεν δόθηκε η παράβαση που θα… ισοφάριζε και την αναμέτρηση.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Τσαβδάρης, Αμπατζίδης, Σέτζας, Σουφχάρας, Εμμανουήλ, Θώμος, Πουρνάρας, Κατσαμάγκας, Γκατζούλης, Μάτος (87′ Τσουμάνης), Τσιαντούλης (10′ λ.τ. Πετράκης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Αγγέλης (60′ Τζιούρας), Τσιανάκας, Κορδέλας, Αργύρης, Μάντζιαρης, Πλιάγκας, Δίχρης (65′ Καρβούνης), Πετράκης.

Μπουρουζίκας, Δεληγιάννη Αλ., Τσαπράζης.