Έγιναν όλα στο πρώτο ημί(Χ)ρονο…

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στη Κρήνη ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τη Νεάπολη και το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ που έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες.

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι λοιπόν στη Κρήνη, όπου η τοπική ομάδα συνεχίζει να βρίσκεται σε πολύ καλή περίοδο, ενώ για τη Νεάπολη αποτελεί το πρώτο «στραβοπάτημα» στο φετινό πρωτάθλημα.

Όπως και να ‘χει, η ομάδα του Σάκη Τσιάρα έφθασε τους δέκα βαθμούς και συνεχίζει στη πέμπτη θέση, ενώ η Νεάπολη έφθασε τους δέκα έξι πόντους και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Κώστας Βιλανάκης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έδωσε το προβάδισμα στη Νεάπολη, ενώ η Νίκη Κρήνης με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Γιάννη Τσιανάκα στο 17′ πέτυχε την ισοφάριση του σκορ.

Στο 25ο λεπτό η ομάδα του Σάκη Τσιάρα σημείωσε την ανατροπή του σκορ με τον Κώστα Τσιάρα να βρίσκει δίχτυα με σουτ από κάθετη πάσα του Χρήστου Τσιανάκα, ενώ το 2 – 2 για τη Νεάπολη ήρθε στο 45’.

Ο Βάιος Φιλίππου κέρδισε πέναλτι για τη Νεάπολη και ο ίδιος ήταν εύστοχος από την άσπρη «βούλα» για το 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες με πιο χαρακτηριστικές αυτές των Φανίδη (71′) και Τσιάρα (80′) για τη Νίκη Κρήνης και του Ζαφειράκη (7′) για τη Νεάπολη.

Νίκη Κρήνης (Σάκης Τσιάρας): Ράγιας, Σελήνης (87′ Κανατούλας), Διαμαντής, Ρουμελιώτης, Βάης, Βάτσικας Θ. (76′ Βάτσικας Στ.), Αλεξανδράκης, Τσιανάκας Ι., Τσιάρας, Τσιανάκας Χρ., Μαργαριτόπουλος Ι. (46′ Φανίδης).

Νεάπολη Λάρισας: Λιούτας, Καρανίκας (85′ Πανάγος), Τασούλης (90′ Θανασιάς), Περήφανος, Ζάρρας, Μπουχλαριώτης, Μέκρας, Μπάρδας (75′ Κοιλούκος), Βιλανάκης, Ζαφειράκης, Φιλίππου.