Έγινε φαβορί για τα πλέι-οφ το Μαυροβούνι!

Ένα από τα πιο αποφασιστικά βήματα για τη συμμετοχή του στα πλέι-οφ ανόδου έκανε το Μαυροβούνι, κερδίζοντας στην επανάληψη στο Καλοχωρί τη τοπική Αναγέννηση με 2 – 0 και σε συνδυασμό της ήττας του Ελευθεραί αύξησε τη διαφορά στους έξι βαθμούς, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν. Σκόρερ οι Ακριβόπουλος και Πεζής.

Με τους 53 βαθμούς και το +6 από την 6η θέση, το Μαυροβούνι θα πρέπει να «αυτοκτονήσει» στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές για να χάσει τα πλέι-οφ ανόδου. Στον αντίποδα η Αναγέννηση έχει ξεκινήσει ήδη το σχεδιασμό της για τη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από ένα στείρο και… δυνατό πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι «πετεινοί» κατάφεραν να πετύχουν με το… «καλησπέρα» δύο τέρματα και να «κλειδώσουν» τη νίκη τους, χάνοντας μάλιστα στο 90′ πέναλτι με εκτελεστή τον κίπερ, Κώστα Μπρέλλα που πλάσαρε άουτ, για να πληρώσει το… over.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους ο Τόλης Ακριβόπουλος αφού σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων στο 48ο λεπτό, στο 55ο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (αφού η μπάλα βρήκε και πάλι στο δοκάρι), για να πάρει στο 61′ τη σκυτάλη ο Πεζής που με ωραία σουτ μέσα από τη περιοχή έστειλε και αυτός με τη σειρά του τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το τελικό 2 – 0.

Στο 90′ ο Αρσένης Μπάγκας κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο τερματοφύλακας των «πετεινών», Κώστας Μπρέλλας που σημάδεψε… εκτός εστίας!

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Τατσέλος (46′ Μπάγκας Δ.), Σάπιος, Μαντζαφούλης, Σιδέρης (60′ Νότας), Ακριβόπουλος, Κολιοφούτης, Πεζής (75′ Ριζόπουλος Δ.), Μπατζέλας, Πάτας (46′ Τριάντης), Μπάγκας Αρσ.