Έδειξε πως φέτος θα είναι… Ατρόμητος με το «καλημέρα»

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Ατρόμητος Δασοχωρίου στη πρεμιέρα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με τον πλέον εμφατικό τρόπο, 4 – 0 την Ακαδημία Ελασσόνας.

Η ομάδα του Νίκου Χατζημπύρου ξεκίνησε ιδανικά τόσο τη σεζόν όσο και το παιχνίδι, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα στο 15ο λεπτό με τον Γιάννη Κόκκινο και με τον Ασπετάκη στο 25ο να «διπλασιάζει» τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 37′ μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Μήτρου για γύρισμα στη «καρδιά» της άμυνας της Ελασσονίτικης άμυνας, ο Γιάννης Κόκκινος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3 – 0, σκορ το οποίο αποτέλεσε και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 55′ ο Ασπετάκης διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0, χάρις στο δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Δήμος, Καραγιώργος, Αθανασόπουλος, Μπαρούτας, Κωσταρέλος, Παπαγιάννης, Μήτρος, Τανάγιας (65′ Δάμτσας), Φραγκογούλας, Ασπετάκης (70′ Τσίλης), Κόκκινος.

Ακαδημία Ελασσόνας (Δημήτρης Κατσαφλιάκας): Λικάι, Ντόκος, Υφαντίδης, Μίχης, Γκαραβέλης, Μπερντούφι, Αναγνωστούλης, Παπαθανασίου, Πίπιλας, Νούλας, Παπαγιάννης.