Έδειξε τις… ορέξεις της η Συκέα!

Ο αγώνας μεταξύ Λιβαδίου και Συκέας στην έδρα του πρώτου έριξε την «αυλαία» για τη 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 4 – 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση. Όταν με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, ο Μπίσμπα έβγαλε τη σέντρα και ο Μεταξιώτης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως, ήρθε η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Ο Μπλιαμπλιάς βρέθηκε σε εξαιρετική θέση και με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Μάλιστα η Συκέα στο 35΄έφερε τα πάνω – κάτω στο ματς, όταν ο Δημήτρης Ζιώζιος με εντυπωσιακό σουτ από τα 30 μέτρα έκανε το 1 – 2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Δημήτρη Καρατζιόλη μπήκαν το ίδιο δυναμικά. Αποτέλεσμα στο 50ό λεπτό, ο Κουλιούμπας με σουτ έξω από τη περιοχή βρήκε στόχο ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3. Για να έρθει στο 68΄ο Μπλιάμπλιας με σουτ μέσα από τη περιοχή να διαμορφώσει το τελικό 1 – 4 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου (Γιώργος Καρανίκας): Καψάλης, Μπίσμπας (78′ Καπέτης), Γκαβοτάσιος, Χαλκιάς (46′ Βαρβαρέζος), Δαμαλής, Τζημαγιώργης, Γκρίζος, Φτεργιώτης, Μένος, Μεταξιώτης, Θεοδωρής (66′ Ντάμπος).

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Καρατζιόλης): Λιάκος, Μήσιος (70′ Κατσιγιάννης Β.), Χασιώτης, Παλάσκας, Κουλιούμπας, Ζιώζιος Ν., Ζιώζιος Δ. (55′ Γκαρλόφτης), Μπλιάμπλιας, Τάχατος (75΄Βάμπος), Κατσιγιάννης Φ., Τέλλιος.