Έδειξε (Χ)αρακτήρα η Αμπελιά!

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στην Αμπελιά, εκεί όπου η τοπική ομάδα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Αετό Μακρυχωρίου κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0 – 2.

Το συγκρότημα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου ήρθε ισόπαλη με σκορ 2 – 2 απέναντι στο συγκρότημα του Δημήτρη Τσέτσιλα. Έτσι, η Αμπελιά έφθασε τους είκοσι πέντε πόντους, ενώ ο Αετός Μακρυχωρίου τους τριάντα δύο και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας ύστερα από την 13η αγωνιστική.

Στο 18ο λεπτό ο Παναγιώτης Πάσιος με πλασέ από πλεονεκτική θέση έβαλε σε θέση οδηγού τον Αετό Μακρυχωρίου στο σκορ, ενώ στο 42ο λεπτό ο Παναγιώτης Φουσίκας τροφοδότησε τον Δημήτρη Καλούση κι εκείνος με σουτ έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Μιστάκου μείωσε σε 1 – 2 με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Δομανόλδος στο 77ο λεπτό με δικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό σκορ και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Μάλιστα, τρία λεπτά νωρίτερα (74′), ο Αετός Μακρυχωρίου έμεινε και με δέκα παίκτες, καθώς ο Γιώργος Τίκος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Τσιτσανούδη.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Μαγαζιώτης, Κουρμπάτι, Βέης, Δεμέστιχας, Καλπίας, Δήμος, Σερίφης, Σουλτούκης (46΄λ.τ Δομανόλδος (83΄λ.τ. Παλαμίδας), Γεωργούλας, Μιστάκου, Λαζαρίδης.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Τσιαντούλης, Τίκος, Δάσσιος, Αλμυρούλης, Καπετάνι, Πάσος (70΄ Τζίκα Ιλ.), Τσιαπλές, Φουσίκας, Καλούσης, Μπάρδας (87΄Μητσογιάννης).