Έδωσε και πάλι τη λύση ο Μπέλτσιος

Τη νίκη στην επανάληψη πήρε η Ακαδημία Τυρνάβου, καθώς επικράτησε του Καλοχωρίου με 2 – 0 για την 21η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς απέναντι στους «βυσσινί» του Καλοχωρίου κι έτσι έφθασαν τους σαράντα δύο βαθμούς έπειτα και από τη σημερινή νίκη. Αντίθετα, το συγκρότημα του Αποστόλη Έξαρχου έμειναν στους εννέα βαθμούς έπειτα από το σημερινό παιχνίδι.

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σπύρος Μπέλτσιος εκτέλεσε φάουλ για τους γηπεδούχους και αφού η μπάλα βρήκε στο τείχος και άλλαξε τη πορεία, κατέληξε στα δίχτυα του Καλοχωρίου για το 1 – 0.

Δέκα λεπτά αργότερα, η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά διπλασίασε τα τέρματα του με το πλασέ του Σπύρου Μπέλτσιου από θέση βολής έπειτα από τη κάθετη πάσα του Κώστα Μπάκου.

Μάλιστα, ο Κώστας Μπάκος στο 80ο λεπτό έχασε μοναδική ευκαιρία για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, καθώς είδε τη προσπάθεια του να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας των «βυσσινί», με το 2 – 0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι, Παπαχατζής Β., Καρράς, Βλιώρας, Κόκκας (78′ λ.τ. Γαλάρας), Μπάκος, Καραΐσκος (63′ Στάμου), Παπαχατζής Ι., Χαρισούλης, Μπέλτσιος (84′ Μούργκας), Μπουζούκας (43′ Τσένα).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Λούγκος, Πάμπλο, Μπαλοδήμος, Μήλιος, Τσιρώνης Γ. (75′ Νούσιος), Δεσπόπουλος, Μάρκου (65′ Έξαρχος), Τσιρώνης Α. (60′ Δαρίδας), Μπράσκα, Λίταινας (70′ Ζιώγας).