Έδωσε τη λύση ο Μπαρλαγιάννης στην επανάληψη!

Το γκολ του Νίκου Μπαρλαγιάννη στο 59ο λεπτό ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στον ΠΟΕ στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Δόξα Βλαχογιαννίου για την 26η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το τελικό 2 – 1 έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Ζήση Ζιάγκα και έτσι έφθασε τους σαράντα επτά βαθμούς. Στην αντίπερα όχθη, η Δόξα του Νίκου Φακίτσα παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα έμεινε στους είκοσι οκτώ βαθμούς και μία θέση κάτω από τη ζώνη των πλέι άουτ.

Στο 22ο λεπτό ο Δημήτρης Ματούλας «άνοιξε» το σκορ στο παιχνίδι, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Αλεξίου πέτυχε το 1 – 1 και έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα στο γήπεδο της Ελασσόνας και το 59′, ο Νίκος Μπαρλαγιάννης έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τον ΠΟΕ και έδωσε τη πολύτιμη νίκη στους γηπεδούχους.

ΠΟΕ (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Συνάπαλος, Σιαφαρίκας (46′ Κυρίτσης Α.), Μπουσιάς Ι., Λαγός Η., Πετάνι (46′ Καραγκούνης), Καλύβας, Μάντζαρης, Ζηρδέλης (70′ Παναγιώτου), Ματούλας (74′ Λαγιόκαπας), Μπαρλαγιάννης Ν.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Παπαϊωάννου, Τσούντσουρας, Πέτρου (76′ Γεωργούλης), Δραγατσίκης, Κουτσοκέρας, Χριστοδούλου (86′ Βίδρας), Γκουρομπίνος Μ. (75′ Τσανάς), Κοντοθανάσης Β., Αθανασούλης, Ιγγλέζος, Αλεξίου.