Έδωσε τη λύση ο Παναγιώτης Κίτσας!

Ένα γκολ του Παναγιώτη Κίτσα στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης, ήταν αρκετό για να δώσει τη πολύτιμη νίκη στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης απέναντι στον Ιπποκράτη για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Ακάθεκτη συνεχίζει η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά, καθώς μετά το πέρας της 3ης αγωνιστικής μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία έχοντας λοιπόν επτά βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Βασίλη Κυριάκου δεν πήρε το θετικό αποτέλεσμα από το εν λόγω παιχνίδι και συνεχίζει έχοντας έναν βαθμό.

Στο 42ο λεπτό σημειώθηκε το μοναδικό γκολ στον αγώνα. Ο Σερέτης έκανε τη σέντρα και ο Παναγιώτης Κίτσας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ιπποκράτη για το 1 – 0.

Στη συνέχεια της συνάντησης στο «Βιολογικό» της Νέας Σμύρνης σημειώθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν από τις δύο ομάδες με τους Παναγιώτη Κίτσα, Χαν και Γεράσιμο Κίτσα από πλευράς γηπεδούχων όπως και με τον Ρενάτο Φραχόλι από πλευράς φιλοξενουμένων…

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Κίτσας Ι., Σερέτης, Σκέντζας Χρ., Πρ., Σκέντζας Β. (68′ λ.τ. Βασιλείου Π.), Κοτρώτσιος Χρ., Κίτσας Γερ., Σκέντζας Χρ., Γ., Δημόπουλος (77′ Παπαγεωργίου), Κοτρώτσιος Αθ., Κίτσας Π., Χαν..

Ιπποκράτης (Βασίλης Κυριάκος): Ράιδος, Μαραμής, Κουταλιάς, Τζήκας (80′ Παπαδημητρίου), Αθανασίου, Μονάντερος, Κοντογιώργος, Παπανικολάου Β. (46′ Παπανικολάου Ευάγγ.), Γιαννίκης (46′ Χίσα), Φραχόλι Ότ., Φραχόλι Ρ.