Έδωσε τη λύση στον Αετόλοφο ο Σαμαράς!

Την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Τοξότη Λάρισας πανηγύρισε ο Αετός Αετολόφου με 2 – 1 στο πλαίσιο της 11ης στροφής του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας και «χαμογέλασε» χάρη στο τέρμα του Σαμαρά στο φινάλε του αγώνα.

Τους δέκα τρεις βαθμούς έφθασε το σύνολο του Χρήστου Ηλιάδη με τη σημερινή νίκη, όσους δηλαδή έχει και η ομάδα του Χρήστου Γκάτα έπειτα από το αποτέλεσμα αυτό.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τάκε είχε δοκάρι σε προσπάθεια του και έφθασε κοντά στο γκολ, ενώ στο 58ο λεπτό ο Αλέξανδρος Λάχο από κεφαλιά του Κασίδα έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τους γηπεδούχους.

Η απάντηση από τον Τοξότη ήρθε λεπτά μετά, με τον Μπουρουτζήκα να κάνει το γύρισμα και τον Νάτσιο στη πρώτη του επαφή αφού μπήκε ως αλλαγή στο ματς, να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Καρέτσου για το 1 – 1.

Τη λύση στον Αετόλοφο έδωσε ο Σαμαράς στο 82ο λεπτό. Ο παίκτης των γηπεδούχων βρέθηκε σε θέση τετ – α – τετ και με ψύχραιμο πλασέ κέρδισε τον Νικόλι για το 2 – 1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Λάχο Αλ., Ανδρέου, Σταμούλης, Ηλιάδης Στ., Θωμάς (35′ Σαμαράς), Κασίδας, Τζουβάρας Ηλ. (85′ Τζουβάρας Ι.), Λάχο Ν., Καράτζιος, Ντελής (60′ Χαλκιάς (85′ Πατέλης)).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Νικόλι, Παπαϊωάννου (67′ Γκουσγκούνης), Μελανός Γ. (85′ Τσίτσαβος), Μελανός Ν., Σούμας, Βουλτσίδης (62′ Νάτσιος), Γιώργης, Μπαλαής, Τάκε, Μπουρουτζήκας (75′ λ.τ. Δεμερτζής), Τσάλαβος.