Έκανε αποφασιστικό βήμα παραμονής η Δήμητρα Γιάννουλης

Ο Θάνος Ντούφας ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στη Δήμητρα Γιάννουλης, αφού ο νεαρός κεντρικός αμυντικός στο 72ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2 στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου!

Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες διεξήχθη στο γήπεδο της Νεάπολης Α΄και η Δήμητρα Γιάννουλης πήρε μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1 – 2 απέναντι στον Αστέρα Μελισσοχωρίου.

Έτσι, οι «πράσινοι» του Νίκου Χρόνη έφθασαν τους είκοσι τέσσερις βαθμούς και αναρριχήθηκαν στην ενδέκατη θέση, ενώ το σύνολο του Σπύρου Μούτσιου έμεινε στους τριάντα πόντους και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Στο 20ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι ευτύχησε να βάλει μπροστά τη Γιάννουλη στο σκορ και οι φιλοξενούμενοι πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους σκορ.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους και στο 49′, το Μελισσοχώρι έφερε το ματς στα ίσια. Ο Θοδωρής Μανακούσιος εκτέλεσε φάουλ και αφού η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από την άμυνα της Γιάννουλης, ο Νούσιας έκανε τη προβολή και ο Βασίλης Μαστοροδήμος έδιωξε προς στιγμή με τα πόδια. Η μπάλα έπειτα στρώθηκε στον Μπιρόλ Μουμίν όπου από το σημείο του πέναλτι την έστειλε στο αριστερό «παραθυράκι» της Γιάννουλης για το 1 – 1.

Εν τέλει, η νίκη όμως ήρθε για τους «πράσινους» του Νίκου Χρόνη, εκεί όπου ο Θάνος Ντούφας πέτυχε γκολ στο 72ο λεπτό και το 1 – 2 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι που έλαβε χώρα στο γήπεδο της Γιάννουλης.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Μαλαχτάρης, Αγγελούλης, Μανακούσιος, Μουμίν, Χαρούλης, Βουτυρίτσας, Ζαφειρίου, Νούσιας, Διαμαντής.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Μαστοροδήμος, Σαπάκος, Μονάντερος, Βιλανάκης, Ντούφας, Παπακωνσταντίνου, Γκαλγκανόπουλος, Μπάμπαλης, Χατζηγρηγορίου, Μαυρουδής, Ραμάι.