Έκανε «ταρίφα» την τεσσάρα

2×2 στην έδρα του ο Αετός Μακρυχωρίου, που μετά το 4 – 0 της πρεμιέρας με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, «φιλοδώρησε» με τέσσερα τέρματα και την Ένωση Μελίας και πλέον κάνει την τεσσάρα… «ταρίφα». Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο είχαν καθαρίσει το παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσέτσιλα.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Αετού Μακρυχωρίου έφτασε τους 6 βαθμούς, αφήνοντας τη Μελία στους μόλις τρεις, τους οποίος και αυτούς τους κατέκτησε στο άνευ αγώνος παιχνίδι με τον αποχωρήσαντα, Αστέρα Τυρνάβου.

Στο 15ο λεπτό ο Παναγιώτης Φουσίκας με σουτ έξω από τη περιοχή, άνοιξε λογαριασμό στο παιχνίδι για να πάρει τη σκυτάλη δεκαπέντε λεπτά έπειτα και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αναμέτρησης, ο Παναγιώτης Πάσιος που με διαγώνιο πλασέ από θέση τετ – α – τετ, έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Μακρυχωρίου.

Στην επανάληψη το… έργο δεν άλλαξε και στο 65′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3 – 0. Δράστης αυτή τη φορά ο νεοεισελθέντας στο παιχνίδι Μιχάλης Σαμπάνης (μπήκε ως αλλαγή στο 62′) που με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Μητσογιάννη, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε στο 71′ ο Καλούσης με βολ – πλανέ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Μελίας.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Δάσσιος (72′ Στογιάννης), Καπετάνι, Τσιαπλές, Αλμυρούλης, Μπουζώνας, Καλούσης, Πάσιος (55′ Μητσογιάννης), Φουσίκας, Τζίκα Ίλ. (62′ Σαμπάνης), Τσιαντούλης (68′ Αλιάι).