Έκανε την ανατροπή στο δεύτερο!

Η Δόξα Αργυροπουλίου αν και έχανε με 0 – 1 στο πρώτο ημίχρονο από τον Αετό Μακρυχωρίου, στην «επανάληψη» έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 2 – 1.

Έτσι οι γηπεδούχοι συνέχισαν νικηφόρα στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, έχοντας καταφέρει να μαζέψουν 29 βαθμούς σε 17 αγώνες και ισοβαθμούν στην 4η θέση με τη Δόξα Βλαχογιαννίου. Από την άλλη το Μακρυχώρι βρίσκεται στη 14η θέση με 14 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους, πετυχαίνοντας ένα γρήγορο γκολ. Στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Λευτέρης Τέας με πλασέ από πλεονεκτική θέση, μετά από παράλληλη πάσα του Γκαμπέτα, έκανε το 0 – 1.

Στην «επανάληψη» τώρα η Δόξα Αργυροπουλίου με αντεπίθεση διαρκείας έφερε τα πάνω – κάτω στο ματς. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Αποστόλης Τσιάγκος με ψηλοκρεμαστό πλασέ, μετά από πάσα του Ανδρέα Σιαμαντούρα ισοφάρισε σε 1 – 1.

Μάλιστα ένα τέταρτο αργότερα, ο Τσούτσας με πλασέ, μετά από πάσα του Αποστόλη Τσιάγκου, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καράς (80′ Βογιατζής), Κούλπας, Μάρκου, Χατζής (46′ Σιαμαντούρας), Κουτσοκέρας, Ριζούλης (70′ Χαρισούλης), Ζάχος, Τσούτσας, Τσιάγκος.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπαταβάνης, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης (80′ Τζίκα Ίρλ.), Τίκος, Δάσσιος, Αργύρης, Παυλόπουλος, Τέας, Πάσιος, Νικολαΐδης (60′ Μάντζιαρης), Θεοχάρης (60′ Φουσίκας).