Έκανε την ανατροπή!

Η Νίκη Μιχαήλ παρόλο που και αγωνιζόταν εκτός έδρας και βρέθηκε πίσω στο σκορ, τελικά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να νικήσει την Αναγέννηση Ευαγγελισμού με 1 – 3.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να βρουν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα και να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Ήταν το 29ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Καρέλας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή σκόραρε και έκανε το 1 – 0.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων; Άμεση. Μόλις έξι λεπτά αργότερα, ο Χρήστος Κωφός με σουτ από καλή θέση έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Θοδωρή Ρακιντζόγλου, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα η Νίκη Μιχαήλ έφερε τούμπα το ματς. Όταν στο 58ο λεπτό, Χρήστος Κωφός και πάλι με σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας την ανατροπή! Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι στο 83΄πέτυχαν ακόμη ένα γκολ, με τον Τσαρούχα να διαμορφώνει το τελικό 1 – 3 για την ομάδα του.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κωτύλης): Πατσιτός, Κώτυλης, Χασιώτης (55′ Τσάτσος Ν.), Φάκας, Ντόκος Ι. (46′ Τόλιος), Μίχης, Φράντζας, Ντόκος Δ. (70′ Αλμπιόν), Λιούρας, Καρέλας, Σιαμαντούρας.

Νίκη Μιχαήλ (Ζήσης Γεράσης): Γκουγκουλιάς, Ραπτόπουλος Κ., Παπακωνσταντίνου (15′ λ.τ. Καραναστάσης), Καραφύλλης, Μερτζανίδης, Μπούφης (75′ Γκρόζος), Ρακιντζόγλου, Κωφός (85′ Ραπτόπουλος Μ.), Μπατζογιάννης, Γραβάνης, Τσαρούχας.