Έκανε τη διαφορά ο Πετράκης!

Τη νίκη με 1 – 0 πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Κίσσαβος Συκουρίου, καθώς κέρδισε στο γήπεδο του τη Λάρισα 2012, αναμέτρηση η οποία διεξήχθη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣΛ.

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν σήμερα πολύ σημαντική νίκη κι έτσι έφθασαν τους δέκα εννέα πόντους, όπου βρίσκονται στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Λάρισα 2012 έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς και στην ενδέκατη θέση έπειτα από αυτή την αγωνιστική.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Μάνος Πετράκης βρήκε δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Πλιάγκα.

Πέραν του γκολ, οι γηπεδούχοι απείλησαν με ευκαιριες των Νίκου Μάντζιαρη και Μάνου Πετράκη, ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων, οι Κώστας Τσιάκος, Πάρης Μπόντε και Δημήτρης Κίτσιος ήταν αυτοί που απώλεσαν σημαντικές στιγμές για να σημειώσουν κάποιο τέρμα.

Μελανό σημείο του αγώνα η φάση στο 85ο λεπτό όπου ο Θοδωρής Μολάς σκίστηκε στα χείλη σε μονομαχία με αντίπαλο ποδοσφαιριστή και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και να κάνει ράμματα.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Κουτσοκέρας (44′ λ.τ. Γκανάτσιος), Τσιανάκας, Χριστιανίδης (30′ λ.τ. Κορδέλας), Αγγέλης, Παυλόπουλος, Μάντζιαρης, Δίχρης (85′ Καρβούνης), Πετράκης (87′ Τζιούρας), Πλιάγκας.

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Μπρέλλας, Φλώρος Βαλ., Κίτσιος Π. (85′ Κριεμάδης), Φλώρος Βασ., Μανακούσιος, Σελήνης (85′ Φλώρος Παν.), Μπέης, Τσιάκος, Κίτσιος Δ., Ξέρρας (60′ Μολάς (85′ λ.τ. Μπέης)), Μπόντε.