Έκανε του κεφαλιού του και επέστρεψε στην κορυφή!

Στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας μετά από μία αγωνιστική απουσίας, επέστρεψε το Μαυροβούνι, που κέρδισε με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0 του Ναρθακίου, χάρις σε τέρμα του Δημήτρη Πεζή στο φινάλε της συνάντησης.

Με 22 βαθμούς το Μαυροβούνι είπε «ευχαριστώ» στον Ατρόμητο Βαμβακού που έμεινε στο 0 – 0 με την Ανθούπολη, περνώντας και πάλι στην κορυφή του Ομίλου, αφήνοντας τον Ατρόμητο δεύτερο με 21 πόντους. Από την άλλη πλευρά το Ναρθάκι υποχώρησε μάι θέση στον βαθμολογικό πίνακα (4η θέση) έχοντας 17 βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Δημήτρης Πεζής με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του παρτενέρ του στην επίθεση, Αποστόλη Ακριβόπουλο στο 81ο λεπτό. Ένα γκολ που ήταν αρκετό ούτως ώστε να πάρουν το τρίποντο οι γηπεδούχοι και να επιστρέψουν και πάλι στην κορυφή του Ομίλου.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και χαμένες ευκαιρίες για να σημειώσουν κάποιο τέρμα, με τους Σιδηρόπουλο, Παλαμίδα και Παπαθανασίου, όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος.

Αξίζει να σημειωθεί πως το Ναρθάκι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές ελέω αποβολής του Γιώργου Κατσικόπουλου στο 85ο λεπτό.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Βαρσάμης, Νότας, Καψαλός, Μαντζιαφούλης, Μπατζέλας, Σαράντης (58′ Τάτσιος), Ακριβόπουλος, Τατσέλος, Μπάγκας Αρσ. (85′ Παπαϊωάννου), Πεζής (82′ Σωμοίρας),

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Αποστολάκης, Κατσικόπουλος, Μπουλούτσος (50′ Μπακογιάννης), Θάνος, Καπετάνος, Μπούσιος, Λελεντζής, Τσούλης Αθ. (70′ Τσούλης Δ.), Σιδηρόπουλος, Παλαμίδας, Παπαθανασίου.