Έκανε το καθήκον του…

Ακόμη μία νίκη σημείωσε στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας ο Αχιλλέας Φαρσάλων, όπου ξεπέρασε το εμπόδιο της Λάρισας 2012 με σκορ 3 – 0.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφθασαν με τη σημερινή τους νίκη τους σαράντα οκτώ βαθμούς, ενώ το σύνολο του Θοδωρή Στεργιάδη έμεινε στους δέκα πέντε πόντους και πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού…

Στο 44ο λεπτό του αγώνα και λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ με σκόρερ τον Αναστάση Μανιώτη με κοντινό πλασέ μετά από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων. Βέβαια, σύμφωνα με τα όσα υποστηρίζουν οι φιλοξενούμενοι, στη φάση αυτή υπήρχε επιθετικό φάουλ και ο ρέφερι έπρεπε να σφυρίξει το φάουλ υπέρ της Λάρισας 2012…

Στην επανάληψη τώρα, τη σκυτάλη πήρε ο πρώτος σκόρερ του Αχιλλέα Φαρσάλων, Θανάσης Παλάσκας, όπου με δύο δικά του τέρματα σε 70′ & 90′, διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 στην αναμέτρηση με τη Λάρισα 2012.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσουκέρας, Κουμπούρας, Οικονόμου, Περήφανος, Κακαζούκης, Νεμπεγλέρας, Μανιώτης, Νάστας (80′ Τλούπας), Βούλγαρης (85′ Πετράκης), Ρέψης (65′ Λόλας), Παλάσκας.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Γεωργούλας, Φλώρος Παν., Σκέντζας Π. (46′ Φλώρος Παντ.), Φλώρος Αντ., Κατσαμπάς, Κίτσιος Π., Φλώρος Β., Κριεμάδης (75′ Μπαστούνης), Κίτσιος Δ., Παϊτέρης, Γεωργούλας Θοδ. (65′ Γκόλτσιος).