Έκανε ότι ήθελε στο δεύτερο!

Η Ολύμπικ/Νέες Καρυές έκαναν ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο απέναντι στη Νεάπολη και γύρισαν το ματς, παίρνοντας την εντός έδρας νίκη με 3 – 1.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, έφτασαν έτσι συνολικά τους 21 βαθμούς στο πρωτάθλημα, μετά το πέρας των 15 πρώτων αγωνιστικών, πιάνοντας στη βαθμολογία τον… σημερινό τους αντίπαλο, ισοβαθμώντας στην 9η θέση.

Η Νεάπολη έκανε ένα ιδανικό ξεκίνημα στο ματς, αφού κατάφερε πριν καν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα να «ανοίξει» το σκορ. Συγκεκριμένα στο 7′, ο Βασίλης Ευαγγέλου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ σκόραρε και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν μία αντεπίθεση… διαρκείας. Καθώς πρώτα στο 68′ ο Κώστας Πράπας με τακουνάκι μετά από ασίστ του Νίκου Τσιώλη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Για να έρθει εφτά λεπτά αργότερα, ο Σωτήρης Περδίκης με πανέμορφο ψαλιδάκι μετά από πάσα του Θάνου Τριανταφυλλόπουλου να ολοκληρώσει την ανατροπή. Τέλος, στο 88′ ο Θάνος Τριανταφύλλοπουλος με σουτ στο «παραθυράκι» σκόραρε και αυτός για το τελικό 3 – 1.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης, Μητρακούλης (28′ Σιδέρης), Σέτζας, Καφφές, Περίκης Σ., Τσιώλης Ευάγγ., Τσιώλης Ν., Τριανταφυλλόπουλος, Μάτος, Πράπας, Ζαΐμι.

Νεάπολη (Μπάμπης Μπακαρός): Παναγιωτόπουλος, Βράνας, Ζάρρας, Αβραμούλης (80′ Συμεωνίδης), Κοσμάς, Μπουχλαριώτης, Μπέης, Ευαγγέλου (86′ Ηλίας), Χαρούλης, Δαλαμπύρας, Ζαφειράκης.