Έκρινε το ντέρμπι ο Καραλής!

Η Συκέα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς επικράτησε του Εθνικού Ολύμπου με το φτωχό πλην τίμιο, 1 – 0.

Έτσι, με το σημερινό τρίποντο η ομάδα του Δημήτρη Καρατζιόλη έφθασε τους σαράντα πέντε βαθμούς, ενώ η ομάδα του Εθνικού Ολύμπου έμεινε στη τρίτη θέση και τους τριάντα οκτώ βαθμούς.

Στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στούπας είχε δοκάρι σε προσπάθεια του για γκολ, ενώ στο 50ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κουλιούμπα για εξύβριση θείων.

Στο 75ο λεπτό τώρα, η Συκέα βρήκε δίχτυα με τον Κωνσταντίνο Καραλή με σουτ από θέση βολής. Το 1 – 0 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και η Συκέα πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Τέλος, οι άνθρωποι της Συκέας ευχαριστούν θερμά τον σύλλογο Απανταχών Αναληψωτών για την οικονομική ενίσχυση τους στο σημερινό παιχνίδι.

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Καρατζιόλης): Λιάκος, Μήσιος, Κουλιούμπας, Καρατζιόλης Δ., Παλάσκας, Χασιώτης, Καρατζιόλης Λ. (80′ Μαργαρίτης), Κοντοτάσιος (70′ Καραλής), Ζιώζιας, Κατσιγιάννης (50′ Μπλιάμπλιας), Τέλλιος.

Εθνικός Ολύμπου (Φίλιππος Ασσυχίδης): Γκουτζουρέλας, Συμεωνίδης, Καραγκούνης, Αλεξίου, Πουρουτίδης Ευάγγ., Πουρουτίδης Χρ., Τάμπας (60′ Κουτσογιάννης), Τεγούσης, Στούπας, Αποστολίδης, Ζήντρος (75′ Θώμος).