Έλαμψε το άστρο του Γιώργου Ελευθέρογλου!

Χάρη σε δύο τέρματα του Γιώργου Ελευθέρογλου στο ματς, το Αβέρωφ πανηγύρισε τη τρίτη του νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Φιλοκτήτη Μελιβοίας και συνεχίζει έτσι την εξαιρετική πορεία που κάνει από την εκκίνηση του πρωταθλήματος.

Τους εννέα βαθμούς έφθασε λοιπόν η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα με τη σημερινή νίκη και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας πίσω από το Ελευθεραί, ενώ αντίθετα, στη τελευταία θέση δίχως βαθμούς βρίσκεται ο Φιλοκτήτης που τις επόμενες αγωνιστικές θα προσπαθήσει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις και να βρει τα πατήματα του.

Στο 12ο λεπτό ο Γιώργος Ελευθέρογλου με διαγώνιο σουτ ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια έκανε το 1 – 0, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ο Σπετίμ έφερε το ματς στα ίσια με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα του Μιχάλη Παπαρίζου.

Τη λύση για το Αβέρωφ για άλλη μία φορά έδωσε ο Γιώργος Ελευθέρογλου με σουτ στο 49′ αφού δέχθηκε τη μπάλα από τη πάσα του Θωμά Κουσιά. Στη συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι δραματικό με ευκαιρίες εκατέρωθεν από τις δύο ομάδες και οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Κατωτικίδης, Πατρίκης (65′ Στεργίου), Μήτσιος, Μούτσα, Κοτρώτσιος Χρ., Λιλολάρι, Μπαρούτας (75′ Κουκουράβας), Παρλάτζας, Κουσιάς (90′ Γκουτσιούδης), Ελευθέρογλου, Γραμμένος (55′ Κόκρας).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Γρηγορίου, Πλατσάς, Παπαρίζος Μ., Παπαρίζος Ρ., Πασιάς, Λαδάς, Σπετίμ, Ντούμος (60′ Κουβαράς), Κοταρέλας, Καψάλης Γ. (55′ Γκουντάρας), Δεμέστιχας (80′ Καψάλης Π.).