«Έμφραγμα» στο 90’+4′!

Βαθμούς και εντυπώσεις (1 – 1) μοιράστηκαν στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής Κίσσαβος Συκουρίου και Ολύμπικ/Νέες Καρυές στην έδρα των πρώτων. Ένα γκολ σε κάθε φινάλε ημιχρόνου, με τον Κίσσαβο να ισοφαρίζει στο 90’+4′.

Μια ανάσα από το τρίποντο ήταν οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές, το οποίο και έχουν να «γευτούν» από την 6η αγωνιστική, σπάζοντας παράλληλα και το σερί των τεσσάρων νικών του Συκουρίου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ λίγο πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Σκόρερ χρίστηκε ο Γιώργος Μάτος που με ωραίο σουτ κέρδισε τον Χρήστο Γκιγκούδη, μετά από έξοχη ατομική ενέργεια του Αποστόλη Ταρταμπούκα.

Στην επανάληψη και στο φινάλε αυτής κατάφεραν εν τέλει να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι. Αρχικά στο 87′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη ο Κώστας Τσιουρής, για να έρθει η λύτρωση από πλευράς γηπεδούχων, που είχαν και το αριθμητικό πλεονέκτημα, στο 90’+4′ μετά από κόρνερ του Εμίλιο Σενκάι και πλασέ στην κίνηση του Ηλία Μαυρομάτη.

Να σημειωθεί πως ακυρώθηκε τέρμα του Δημήτρη Πλιάγκα στην αναμέτρηση μια απόφαση που προκάλεσε διαμαρτυρίες. Έτσι ο κ. Καρδούλας διέκοψε το παιχνίδι για περίπου οκτώ λεπτά.

Κίσσαβος Συκουρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Κώτσιας, Κάτσας, Αγγέλης, Αλμυρούλης, Καπετάνι, Σενκάι, Μαυρομάτης, Πλιάγκας, Πικούλης, Κουκουτσέλος (77′ Σάλα).

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Παπαδημητρίου, Τσιώλης Ν. (72′ λ.τ. Καρανικολός), Σέτζας, Τσιώλης Ευάγγ., Καφφές, Ζαΐμι (61′ λ.τ. Τσιουρής), Αετόπουλος, Μητρακούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Μάτος (82′ Πράπας), Ταρταμπούκας.