Ένας βαθμός τον χωρίζει από το πρωτάθλημα!

Ο Όλυμπος Γόννων συνέτριψε την Αναγέννηση Καλοχωρίου με 6 – 0 και χρειάζεται μόλις ένα βαθμό στη τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας για να πανηγυρίσει τη κατάκτηση του πρωταθλήματος!

Το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή με αυτή τη νίκη έφθασε τους πενήντα βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Γιώργου Χατζή παρέμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Νίκος Γκουγκουλιάς έκανε τη σέντρα και με σουτ ο Γιώργος Τσούγιας έβαλε μπροστά τους Γόννους στο σκορ.

Το ίδιο σκηνικό είχαμε και πέντε λεπτά μετά, εκεί όπου ο Νίκος Γκουγκουλιάς έκανε νέα σέντρα και με κεφαλιά αυτή τη φορά ο Γιώργος Τσούγιας έκανε δύο τα τέρματα του στο παιχνίδι όπως και για τους γηπεδούχους.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Παναγιώτου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο 35′ ο Γιώργος Ζαϊρές με σουτ από ωραία ατομική ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 0.

Στην επανάληψη και στο 70′ ο Βαγγέλης Μπούμπουλης διεύρυνε το σκορ σε 5 – 0, ενώ το τελικό 6 – 0 διαμόρφωσε στο 77′ ο Θανάσης Μπούμπουλης με σουτ από θέση βολής μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άσι Τζίκα.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Τσιαπλές, Γκουγκουλιάς Χρ., Κώτσιας, Εριόν (80′ Πανδρεμένος Ρ.), Γκουγκουλιάς Ν., Τσούγιας (72′ Μπούμπουλης), Μπούμπουλης Ευάγγ., Κολτσίδας (70′ Τσιρονίκος), Παναγιώτου (75′ Γκαγκανάτσιος), Τζίκα, Ζαϊρές.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Δήμος, Ντανίκας, Τσιρώνης Αλ., Μπαλοδήμος, Τσιρώνης Γ., Χριστοδούλου, Ζαβρής (46′ Μαναός), Δούρος, Καραπατσακίδης, Μάρκου (70′ Πλιάτσικας), Μπράτσια.