Ένας βαθμός χωρίζει τον Κεραυνό Δένδρων από το πρωτάθλημα!

Έναν βαθμό μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας είναι πλέον ο Κεραυνός Δένδρων μετά και τη νίκη του με 4 – 2 κόντρα στη Δόξα Ραχούλας στο πλαίσιο της 22ης Αγωνιστικής.

Η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη έπιασε στον… «ύπνο» την άμυνα της Ραχούλας δείχνοντας παράλληλα τις διαθέσεις της από πολύ νωρίς και μόλις στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης προηγούταν ήδη με 3 – 0.

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βαγγέλης Πέρπερας μπήκε στη περιοχή της Δόξας Ραχούλας από δεξιά και με παράλληλο στην εστία γύρισμα στο πρώτο δοκάρι έδωσε ασσίστ στον Αποστόλη Καλέση που άνοιξε τον «χορό» των τερμάτων.

Πέντε λεπτά αργότερα (7′) σε μια παρομοιότυπη φάση, ο Γκαμπέτας μπήκε στη περιοχή των φιλοξενουμένων από δεξιά και με γύρισμα στο πρώτο δοκάρι «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Χρήστο Γκάτη για το 2 – 0.

Στο τέταρτο της αναμέτρησης ο Βαγγέλης Πέρπερας μπήκε στη περιοχή της Ραχούλας και πάλι από τα δεξιά απ΄ όπου και ανατράπηκε από τον Θεοχαρούλη. Ο κ. Κουκούλης ήταν κοντά στη φάση και έδειξε αμέσως την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο Πέρπερας για το 3 – 0, σκορ το οποίο και αποτέλεσε και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με την εκκίνηση αυτής (55′) οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ με σουτ του Βασίλη Αργυρακούλη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα (65′) ο ίδιος ποδοσφαιριστής με σουτ από πλάγια θέση, μείωσε εκ νέου στο γκολ.

Το τελικό 4 – 2 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό με σουτ από θέση βολής, ο Σερδένης.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κωστάκης, Κουσάνας, Τασιούλας, Σκριάπας, Γκαμπέτας, Καλέσης Αχ., Γκάτης (46′ Σερδένης), Καλέσης Απ. (46′ Μπακού), Πέρπερας, Καλούπας (46′ Βόραδας).

Δόξα Ραχούλας (Αποστόλης Τσιανάκας): Κονατσιώτης, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης Άρ., Σκάκος Β., Θεοχαρούλης Μ., Τσακαβίτης, Σάλα, Χασιώτης, Αργυρακούλης, Γκομοσίδης, Μηταλούλης.