Ένας Δάσσιος τα έκανε όλα!

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Σάκη Δάσσιο, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων κέρδισε τη Μελία εκτός έδρας με 3 – 0 για την 21η αγωνιστική στη προσπάθεια που κάνει για αποφυγή των πλέι άουτ στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Είχε δοκάρι, μία ασίστ αλλά και τα δύο από τα τρία γκολ! Ο λόγος για τον υψηλόσωμο επιθετικό των Αγίων Αναργύρων που έδωσε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα στο συγκρότημα του Χρήστου Γραβάνη. Έτσι, ο Ατρόμητος έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς, ενώ αντίθετα, η Μελία έμεινε στους δέκα πόντους ύστερα και από το αποτέλεσμα αυτό.

Η αρχή έγινε στο 12ο λεπτό. Ο Χρήστος Κολοβός έκανε τη σέντρα από πλάγια θέση και ο Σάκης Δάσσιος με κεφαλιά δεν άφησε πολλά περιθώρια στον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας έτσι το 0 – 1.

Μάλιστα, λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Σάκη Δάσσιο και πάλι με πλασέ σε κενή εστία, ύστερα από λάθος συνεννόησης που έγινε ανάμεσα σε παίκτες της Μελίας.

Στην επανάληψη τώρα και στο 75ο λεπτό, ο Ατρόμητος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ο Σάκης Δάσσιος τροφοδότησε τον Θάνο Αμαρλαριώτη και ο τελευταίος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Μελίας για το 0 – 3.

Πάντως, οι Άγιοι Ανάργυροι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και τέταρτο τέρμα στον αγώνα, όμως η μπάλα από τη προσπάθεια του Θάνου Αμαρλαριώτη σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Παύλου (58′ Τζεμολάρι), Μπακαρτζής, Παναγιώτου, Κολοβός, Τσιρβούλης (67′ Πουλούλης), Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης Αθ., Αμαρλαριώτης Μ., Δάσσιος.