Ένα βήμα πιο κοντά…

Ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε εκτός έδρας με 3 – 0 των Μαύρων Αετών Ελευθεροχωρίου και ήρθε ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στη 1η θέση και την άνοδο!

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ στη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία. Συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό ο Σαχινίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Θεολογίδης από κοντά έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα οι ποδοσφαιριστές του Σάκη Θεοδοσιάδη κατάφεραν λίγο αργότερα να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας. Στο 37ο λεπτό, ο Μηνάς έβγαλε ωραία πλάγια για τον Μανθάνο, ο τελευταίος «έσπασε» τη μπάλα για τον επερχόμενο Σαχινίδη και αυτός με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων Λάρισας «καθάρισε» το ματς. Στο 65ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Παπαδόπουλος έβγαλε όμορφα για τον Διβανέ, ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 3 για την ομάδα του.

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου (Νίκος Μανούρας): Θεολόγης, Τεντολούρης, Αετόπουλος, Καραστέργιος, Ρόμπος, Μπαλτιμάς(85΄Μουρίκης), Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Γιαννούλας (56΄Φλιούκας), Τσιώλης, Βερβέρας (67΄Σκρέκας).

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Σταυράκης, Σκούπρας, Παπαδόπουλος (75΄Καμπέρης), Ιορδανίδης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Μηνάς, Καρακατσάνης, Σαχινίδης, Μανθάνο (60΄Ιβανίδης), Διβανές.