Ένα βήμα προς τη κορυφή… μία αγωνιστική στο “πάτο”

Άλλη μία νίκη για τον Δαμασιακό που τον φέρνει πιο κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Αυτή τη φορά η ομάδα του Χρήστου Λόλα νίκης με 4 – 1 την Αναγέννηση Φαρσάλων, μετά την 7αρα που πέταξαν την προηγούμενη αγωνιστική.
Στην αντίπερα όχθη η Αναγέννηση Φαρσάλων, για άλλη μία αγωνιστική θα συντροφεύει το Λαρισαϊκό στη τελευταία θέση της βαθμολογία, δίχως να έχει καταφέρει να πάρει κάποιο βαθμό έως τώρα.

Μεγάλος πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, ο Μπουκουβάλας από τους γηπεδούχους που πέτυχε και χατ – τρικ. Το 1 – 0 το πέτυχε ο ποδοσφαιριστής με δυνατό σουτ στο 15ο λεπτό, σκορ ημιχρόνου, με την ομάδα του Δαμασιακού να δημιουργεί αρκετές φάσεις χωρίς να μετουσιώνονται σε γκολ όμως.

Ότι δεν έκαναν στο πρώτο μέρος βέβαια το πέτυχαν στο δεύτερο. Αυτή τη φορά ο Μπουνές με τεχνικό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 55′ για να διαμορφώση το 2 – 0.

Ο Μπουκουβάλας όμως είχε κανονίσει έτσι όλα τα φώτα να πέσουν πάνω του. Με δύο πανέμορφα σου το πρώτο στο 62′ και το δεύτερο στο 68′ έκανε το 3 – 0 και 4 – 0 αντίστοιχα, ολοκληρώνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο το χατ – τρικ του.

Ο αντίλογος από την Αναγέννηση, ήταν να μειώσει το σκορ στο 73′ με τον Χριστοδούλου, όταν από πλάγια θέση έπιασε ένα ωραίο σουτ, χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το τελικό 4 – 1. Βέβαια ο ποδοσφαιριστής στάθηκε αρκετά άτυχος μιας και δεν πρόλαβε να πανηγυρίσει ούτε το τέρμα του, καθώς στην προσπάθειά του τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Αντωνιάδη.

Δαμασιακός (Χρήστος Λόλας): Μαστροδήμος, Καλέσης Αχ. (Λέτσιος Αγ.), Μπακαΐμης, Μπατσίλας, Μουσιάρης, Τσάλτας, Καρακάνος, Καλέσης Απ. (70′ Δούκας), Μπουκουβάλας, Λούτσιος, Μπουνές (75′ Λέτσιος Στ.).

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Γκατζανάς, Αγγελακόπουλος (70′ Αλεξίου), Θλιβερός, Τσάμπας, Τριανταφύλλου, Ρούμπος, Μουτσιανάς, Δημητρόπουλος (46′ Κουτσικόπουλος), Ανδρεόπουλος, Χριστοδούλου (73′ λ.τ. Αντωνιάδης), Θεοχάρης.