Ένα γκολ ήταν αρκετό!

Η Δόξα Βλαχογιαννίου πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 1 – 0 απέναντι στον Τύρναβο για την 5η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από αυτή τη νίκη, το Βλαχογιάννι ανέβηκε κι άλλο στη βαθμολογική κατάταξη, φτάνοντας τους 10 βαθμούς, πιάνοντας στην 3η θέση τον Αετό Αμυγδαλέας. Από την άλλη ο Τύρναβος ισοβαθμεί στην 5η θέση με το Αργυροπούλι και τη Τσαριτσάνη με 8 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στη πρώτη του μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι κατάφεραν να πάρουν και το προβάδισμα. Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης πάσα του Βρασίδα Κοντοθανάση και με πλασέ ο Θέμης Αθανασούλης «άνοιξε» το σκορ.

Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» στο γκολ αυτό με μία σημαντική ευκαιρία. Όταν στο 34΄από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Βαγγέλη Τζιόλα, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κώστα Μπρέλλα. Με το 0 – 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Τύρναβος στάθηκε άτυχος ξανά προς το τέλος του αγώνα. Με τη συμπλήρωση ογδόντα λεπτών αγώνα κεφαλιά του Βαγγέλη Τζιόλα από σέντρα του Μιχάλη Γκαντρή και η μπάλα στο κάθετο δοκάρι! Με το Βλαχογιάννι τελικά να πανηγυρίζει τη νίκη.

Τύρναβος (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Ροντούλης, Καρακάνος, Πρατσίλας (46′ λ.τ. Κουσιάνας), Γκαμπέτας (70′ Ντονούδης), Γανός, Τζιόλας, Πέρπερας, Γκαντρής, Καλέσης Απ. (75′ Κατσιάνας).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Γεωργατζιάς (55′ Αλεξίου), Βάλλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Κοντοθανάσης Βρ. (80′ Θανασούλης), Ζηρδέλης, Αθανασούλης, Τόλιος (55′ Γκουρομπίνος).