Ένα γκολ ήταν αρκετό!

Με μία σημαντική νίκη συνέχισε το πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 1 – 0 του Λαρισαϊκού.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα και άνηκε στους γηπεδούχους. Ο Μπακόλας βρήκε τον χώρο και τον χρόνο για να σουτάρει, δεν δίστασε, αλλά είδε τη μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ οδεύαμε προς το τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού είχαμε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση. Συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό, ο Θάνος Δημόπουλος με σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού δεν άλλαξε τίποτα στο σκορ και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή στον αγώνα, βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 1 – 0.

Οι άνθρωποι του Λαρισαϊκού εκφράζουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Βασιλού, με αποκορύφωμα τη φάση του 82ου λεπτού, όπου οι ίδιοι θεωρούν πως έπρεπε να δοθεί πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Λώζος, Χατζής (70′ Δημόπουλος), Λιάγκας, Βογιατζής, Νούσιας, Ζαφειρίου (80′ Παπαδημητρίου), Μπακόλας (87′ Γκέφος).

Λαρισαϊκός (Θανάσης Κολονιώτης): Τάσης, Βασιλείου, Τσιμπουκλής (60′ Δημόπουλος), Αρβανίτης Δ., Ανδρώνης, Κωφός, Αρβανίτης Α. (60′ Τζέτζικας), Μπλάνας Ν., Μπουζώνας, Γκόλαντας, Ελιζόπουλος (25′ λ.τ. Μικερτζής Δ.).