Ένα γκολ αρκούσε για την Αμπελιά!

Ο Ολυμπιακός Αμπελιάς κατάφερε να περάσει από την έδρα του Φιλοκτήτη Μελιβοίας παίρνοντας τελικά τη νίκη με σκορ 1 – 0.

Έτσι πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική της βαθμολογία και ανέβηκε ακόμη παραπάνω, καθώς βρίσκεται στη 3η θέση του πρωταθλήματος έχοντας 29 βαθμούς. Από την άλλη, ο Φιλοκτήτης παρέμεινε στους 24 βαθμούς και την 8η θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια κλασσική ευκαιρία μπροστά από την αντίπαλη εστία. Έτσι οι ποδοσφαιριστές οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να έχουμε σκορ στο ματς.

Καθώς περνούσαν τα λεπτά στο δεύτερο μέρους του παιχνιδιού, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας δημιούργησε τη πρώτη καλή στιγμή. Στο 70′ λοιπόν, ο Μαλαχτάρης έπιασε ένα καλό σουτ έξω από τη περιοχή, όμως ο Μπράνος σε ετοιμότητα απέκρουσε.

Για να φτάσουμε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αποστόλης Κουλάκογλου με πλασέ μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Νίκου Μιαρίτη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 1.

Οι άνθρωποι της Αμπελιάς ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Φιλοκτήτη Μελιβοίας για την άψογη φιλοξενία στην σημερινή αναμέτρηση.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Ανδρέου): Φιλοκώστας, Γκοργκόλης, Κατσιάνος, Ρέντζας, Πλατσάς, Πασιάς Π., Λαδάς (35′ Μαλαχτάρης), Μυλωνάς, Τσιαγκάλης (78′ Παπαρίζος), Κατσιώτης, Καπετάνιος.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Λευτέρης Καλογήρου): Μπράνος, Δενελάβας Ν., Καραγγέλης, Τσαντόπουλος, Μιαρίτης Δ., Σκλαπάνης, Παναγιωτόπουλος (85′ Τολιόπουλος), Λέτσιος (70′ Δεμήρης), Δενελάβας Ελ., Μιαρίτης Ν., Δημακόπουλος (60′ Κουλάκογλου).