Ένα γκολ αρκούσε για τον Τύρναβο

Ο Τύρναβος για τη 2η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, υποδέχτηκε την Αστραπή Νέας Πολιτείας, παίρνοντας τη νίκη με 1 – 0.

Έτσι παραμένει ανίκητος σε δύο αγωνιστικές, μετρώντας μία ισοπαλία στη πρεμιέρα και μία νίκη πλέον. Ενώ η Νέα Πολιτεία έμεινε στον έναν βαθμό που είχε από τη πρώτη αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν απειλητικά την αναμέτρηση δημιουργώντας την πρώτη τους καλή στιγμή με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα. Σουτ από πλάγια θέση του Βαγγέλη Τζιόλα και η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι της εστίας.

Το γκολ όμως δεν άργησε και πολύ να έρθει. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα εκτέλεσε φάουλ ο Δημήτρης Καρακάνος, η μπάλα βρήκε σε σώμα παίκτη της Αστραπής και κατέληξε στα δίχτυα, με το 1 – 0 να είναι γεγονός.

Στην επανάληψη ο Τύρναβος έφτασε πολύ κοντά στο να «κλειδώσει» το ματς στο 75ο λεπτό, όταν ο Θοδωρής Γανός σούταρε, αλλά είδε τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Όμως μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε και ο Τύρναβος πανηγύρισε τη πρώτη του νίκη για φέτος.

Τύρναβος (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Καρακάνος, Πρατσίλας, Ροντούλης, Γανός, Γκαμπέτας, Ντονούδης (60′ Καλέσης Απ.), Τζιόλας, Γκαντρής (87′ Βλιώρας), Κατσιάνας (75′ Τσακνάκης).

Γρηγοριάδης, Δεληγιάννη Αλ., Παραφέστας.