ΔΑΣΟΧΩΡΙ 2014 - 2015 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΖΑΜΠΟΥΛΗΣ

Ένα γκολ αρκούσε…

Ο Ατρόμητος Δασοχωρίου νίκησε… δια πυρός στην έδρα του τον Εθνικό Ολύμπου, του οποίου και επιβλήθηκε με τελικό σκορ το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι από πολύ νωρίς έδειξαν τις… διαθέσεις τους στην αναμέτρηση. Καθώς μόλις στο 5ο λεπτό, δημιούργησαν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Στο 5′ ο Καρανάσιος κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαγγέλης Ζαμπούλης, ο οποίος όμως έστειλε τη μπάλα άουτ.

Τα… πέναλτι είχαν την «τιμητική» τους στο συγκεκριμένο ματς, καθώς στην «εκπνοή» του πρώτου μέρους και οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι! Έτσι οι παίκτες των δύο ομάδων οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια, χωρίς σκορ στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο τελευταίο εικοσάλεπτο, το Δασοχώρι κατάφερε να πάρει τη νίκη. Συγκεκριμένα στο 72ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαγγέλη Ζαμπούλη, με πλασέ ο Βαγγέλης Βάνης έκανε το 1 – 0. Το οποίο ήταν και το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Βαγγέλης Ζαμπούλης): Ντελής, Τρεβλάκης, Παππάς, Βλιώρας, Βάνης, Φραγκογούλας, Κωσταρέλος, Ζαμπούλης, Καρανάσιος, Δάμτσας (80′ Καραπατσακίδης), Ανατολίτης.