Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο!

Ο Φαλανιακός υποδέχτηκε την Αναγέννηση Καλοχωρίου και σκοράροντας δύο γκολ, πήρε τη νίκη με 2 – 0 για την 17η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι μετά από αυτή τη νίκη ο Φαλανιακός πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, ανέβηκε στους 18 βαθμούς, κατέχοντας ταυτόχρονα τη 12η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη το Καλοχώρι, παρέμεινε στους 20 βαθμούς και τη 10η θέση.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα στο ματς. Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο παιχνίδι, ωραία προσπάθεια και σέντρα του Κώστα Μαχαίρα στο πρώτο δοκάρι, και με πλασέ ο Χρήστος Λυγούρας έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Μιχαλέ, «σφράγισαν» την νίκη. Στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, με κεφαλιά ο Χρήστος Λυγούρας, μετά από σέντρα του Δημήτρη Παπαγεωργίου, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0.

Φαλανιακός (Γιάννης Μιχαλές): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Βαρσάμης, Κολοβός, Φατούρας, Λιλολάρι, Πανταζής, Αλεξανδρής (60′ Αλατάς Ι.), Παπαγεωργίου (75′ Ντανίκας), Κλούρας (85′ Παντζαής Ηλ.), Λυγούρας Χρ.